Witam. Ostatnio irytuje mnie wchłanianie przez noc energii z akumulatorów. Mój zestaw to Sinus Pro 1000 i 4x12V Opti Agm 100ah (48V) po naładowaniu przez dzień zostawiam akumulatory w trybie SBU BLU czyli bez obciążenia by rankiem wiadomo ale przez noc napięcie na aku spada z 50,4 do 48,6 dziś.
Czy to normalne czy aku do bani czy temperatura czy inverter. Aku testowałem miernikiem elektronicznym 700A i wskazują w okolicach 89 - 93% SOH mam wrażenie że te aku to studnia bez dna mogę w nie ładować a i tak z nich tego nie wyciągnę.
Poniżej screen z ładowania i rozładowania
Różowawy kolor to konsumpcja niebieskawy to ładowanie aku
Tak wiec tyle załadowałem w aku dziś po wyparowanej mocy w nocy (jakieŚ 800Wh) jeśli dobrze liczę i zjadłem prawie nic
Stan licznika na godzine 16.00 49.9V wczoraj o tej godzinie 50.1 V. Jest ktoś kto jest mi wstanie to wytłumaczyć ?
Inny przykład: Ładuje w akumulatory 1.3KW odzyskuje 0,5 KW - ładowanie od 47V ładowaniem sieciowym w trybie Uti.
Akumulatory kwasowe nie lubią ciągłych prądów większych niż 15 do 20% pojemności. Przeciążanie szybko je uszkadza i spada skuteczna pojemność energii.
Przykładowo 2000W poboru dla pralki i innych drobnych to: 2000 : 48 = 42A.
Potrzeba do takich mocy minimum 4 sztuki 200A.
Przy 24V też potrzebne 4 sztuki.
Napięcie na akumulatorze po jakimś czasie od zakończenia ładowania zawsze trochę spada gdy ostygną.
@luk-energo nigdy nie leciało i nie leci 100% z baterii ewentualnie w nocy na początku (serwery, monitoring, kasa fiskalna, terminal, drukarka, dvr i parę dysków 3.5) itp zawsze leci pół na pół lub baypas. Ma ktoś tu instalacje na 48V i nie korzysta z niej mocno w nocy ? jak zachowują wam sie baterie po odłączeniu obciążenia. Mamy 20.30 i stratę 1 volta od powiedzmy pełnego naładowania bez obciązenia.
... Napięcie na akumulatorze po jakimś czasie od zakończenia ładowania zawsze trochę spada gdy ostygną. u mnie spada cała noc troche
tak więc baterie trupy średnio 20ah pojemności na sztuke przy 48V po niecałych 6 miesiącach trupy. Pochłanianie ładunku przez inverter w nocy tj od końca ładowania do startu to jakieś 0,8 KWh tyle potrzebuje maszyna(tego np. nie wiedziałem byłem przekonany ze pobiera z sieci) i zjada wszystko z marnych agm . Jestem po przesiadce na magazyn energii 65ah 3.3KW na razie jedna szt. druga niebawem i już po dzisiejszym dniu widać potężne różnice. Tak więc wnioski są takie 90 dni pracy i 90 cykli z zejściem do 47V + jakieś próby i z 5 zejść do 46V i baterie na śmietnik.
@2rek Cześć tylko pochwal się co to za agmy? bo z moich obserwacji wynika że dużo zależy od firmy, tanie agm nie nadają się do cyklicznej pracy
jak oddadzą pieniądze bo tak zadeklarowali tymczasem licho nie śpi 😉 😉