@omega454 poszukaj na początek przerw w połączeniach kabli żeby wszystko wyeliminować.
@robertokurow Przerobię to jutro bo dzisiaj już mi się odechciało.👍
@michal1980 18 - to jest napięcie pływające. Napięcie ładowania masz ustalone w programie 17 ładowanie zbiorcze CV, jak naładuje , to zmniejsza napięcie ,żeby nie smażyć mat AGM , czy nie gotować elektrolitu , na wartość napięcia nieco wyższego od napięcie w stanie jałowym.
Nie wiem i nie rozumiem jak działa program 21 - czyli zatrzymanie ładowania , kiedy dostępna jest sieć. Jeśli masz w pozycji 10 ustawione OSO , to 21 i tak nie zadziała bo jest tylko ładowanie z PV. Jeśli ustawiałem w programie 10 ładowanie np SNU, to z sieci pobierało 500 watów na ładowanie akumulatora , które nie kończyło się na napięciu ustawionym w 21, lecz trwało do osiągnięcia napięcia określonego w 17.
Ale musisz zwrócić uwagę na taka rzecz że mając ustawiony rodzaj akumulatora AGM , GEL , FLD LEA , modyfikacje punktów 17,18,19,20,21,31 są ustawione automatycznie i zmiana ich nie powoduje zmiany działania inwertera. Dopiero jak ustawisz USE lub Li , będziesz mógł wprowadzać inne wartości. Z tym że nadal nie rozumiem idei działania programu 21.
@robertokurow czyli dobrze interpretuję, że czynnikiem , który pozwala wyłączyć reset jest ustawienie progu w pozycji 21 , tak ?
@michal1980 w punkcie 21 ustawiasz po jakim napięciu ma się przełączyć na Aku gdy dostępna jest sieć
@barios no to.ja też już nic nie rozumiem.
Tak wiem , że jak AKU AGM , to nie powinno się zmieniać nastaw w tych kolejnych pozycjach .
Tylko , żeby sobie poradzisz z tym resetem po błędzie, zanim dołożę paneli, to musiałem coś pokombinować .
Jak będę miał większa moc ładowania, to wrócę do ustawień zadanych dla AGM.
@robertokurow No właśnie wiem, że tak jest tam napisane , ale ja nie mam sieci 🤔.
To w takim razie na które ustawienie zadziałał wtedy ten reset błędu ?
Bo odkąd zmieniłem ustawienie we wtorek , to na pewno 1x automatycznie wyłączyło mi reset niskiego napięcia.
@michal1980 jak nie masz sieci to wydaje mi się że tylko punkt 20 jest brany pod uwagę. Nie mam teraz instrukcji przy sobie to nie jestem pewien.
@barios no to.ja też już nic nie rozumiem.
Tak wiem , że jak AKU AGM , to nie powinno się zmieniać nastaw w tych kolejnych pozycjach .
Tylko , żeby sobie poradzisz z tym resetem po błędzie, zanim dołożę paneli, to musiałem coś pokombinować .
Jak będę miał większa moc ładowania, to wrócę do ustawień zadanych dla AGM.
Nie chodzi o większą moc ładowania. Bo świetlista myśl geniuszu projektanta który opracował to niebieskie "coś" , jest posiadanie dużego banku energii. Dołóż jeszcze 2 akumulatory i problem zniknie.
Jak obnizy się napięcie to zawsze wyskoczy komunikat 04. Jak nie masz urządzenia podłączonego do sieci miejskiej , to w 06 ustaw BYd. Wtedy napięcie odłączenia inwertera ustawisz w pkt 19. Dla eksperymentu 21 ustaw tyle samo co 19 i zobacz co będzie ? Oczywiście 07 ma być LtE włączony. Ale grzebanie ma sens jeśli w pkt 14 masz USE . Jak masz AGM czy inne GEL , FLD , to nawet jeśli zmienisz którąś wartość , to i tak nie będzie brana pod uwagę , bo program korzysta już z wartości ustalonych fabrycznie.
@robertokurow Obejrzałem wtyki,kable jest dobrze. był taki wynik o 17-stej.
@omega454 w pełnym słońcu ? Zależy jak słońce pada mi tak pokazuje koło 19. Ale tylko lekko przysłoni gałąź to masakrycznie spada. sprawdź panele czy coś w nich nie zaszlo jakie napięcie dają . a jak z panelami ok to może przetwornica siadła. Masz gwarancję?
Dzięki.Sprawdzę.
@barios dziś znowu alarm sam się wyłączył i podał napięcie na gniazdka , także już jestem zadowolony z tego , że chociaż to ogarnąłem. Poobserwuje kiedyś przy jakim napięciu i będę wiedział, który parametr jest brany pod uwagę .
Dziękuję za wszystkie cenne rady.
Pozdrawiam.