Używam aplikacji dedykowanej przez Green Cell dla swoich produktów. Wszystkie podobne falowniki robione są" na jedno kopyto" pod wieloma różnymi nazwami (nie różnią się jednak praktycznie wyglądem panela sterowania). Problem jest jednak z:
- brakiem urządzenia USB z WiFi (GC pisze, że ta funkcjonalność nie jest wspomagana, tylko złącze RS485, ale tu znów brak urządzeń),
- próba podłączenia dongla Growata'a bez rezultatu - brak kompatybilności,
- aplikacja SolarPowerMonitor bez polskie wersji, w szczególności niektóry parametry trudne to tłumaczenia czy zrozumienia.
Może ktoś mi spróbuje objaśnić albo rozwiać wątpliwości (ilustracja w załączeniu).
W szczególności interesują mnie polskie odpowiedniki komunikatów inwertera: SInverter, SGrid czy Sload, ACCUM self_use i Acuum Load.
Pewnie sef_use to najnormalniej autokonsumpcja (dane od 1 maja br. - trochę sporo, nie?)
Czy ma ktoś inną, bardziej "przyjazną" aplikację do monitorowania falownika GC?
Dokładnie nie jestem w stanie ci odpowiedzieć na to pytanie, lecz z tego co wiem to wiele chińskich inwerterów posiada złącze do wifi, ale ludzie mieli straszny problem z konfiguracją by to działało poprawnie. Volt, który jest podobny nie oferuje komunikacji przez wifi, ma jedynie usb pod kompa. Być może wiedzieli że nie jest prosto to uruchomić.
Ogólnie pewnie aplikacja na telefon z produkcją PV i podgląd na parametry to super sprawa i wygoda, aczkolwiek raz dobrze ustawiony inwerter działa poprawnie, natomiast w wolnej chwili można udać się pod inwerter i poklikać. U mnie dużą rolę spełniają gniazdka smart i robią robotę.
Pozdrawiam
Dziękuję za współtworzenie forum 🙂
Subskrybuj: FotoVolty na YouTube
Polub: FotoVolty na FB
Kupiłem tanio dongla od Growatt'a, ale jest bezużyteczny (nie komunikuje się), przez co używam SolarPowerMonitor (USB B -> laptop) a dale via Wifi do sieci. A propos: dongla mam do oddania w "dobre ręce", może ktoś ma Growarta i potrzebuje niedrogiego dongla (60zł)