Witam
Mam instalację PV Off-Grid do tego falownik ESB6 + 10 paneli 410W 37V per panel
po podłączeniu paneli do falownika w dzień tak wyglądają u mnie pomiary
kilka fotek
Pierwsze pytanie czy w falowniku masz wszystko dobrze ustawione, napiecie z paneli jest tylko brak waciszy, tylko na jednym foto jest 300w tylko to malo, mogloby tyle byc w bardzo pochmurny dzien, cos jest nie tak
Mam ustawione:
1. Priorytet zasilania SUB
2. Maksymalny prąd ładowania dla ładowania z paneli PV i sieci - suma 60A
Wiele więcej parametrów w tym falowniku to nie ma
większość dotyczy akumulatorów i timerów
Inwerter jest w trybie SBU ?
Darson, w bardzo pochmurny dzień to ja mam ostatnio 25W z 2400Wp.
Falownik jest w trybie SUB
@sp3qyj spisz proszę i wklej wszystkie ustawienia z menu. Porównam z moim i coś może będzie wiadomo.
Pozdrawiam SQ5LUK.
OKI - zestaw moich parametrów
i drugi wsad
Mogę podpytać jak są połączone te panele? U mnie jest 30 szt paneli Volt 180W 18V (małe ale odporne na grad), w połaczeniu szeregowo-równoległym po 5 szt. czyli 3 stringi po 10 paneli dajacych ok. 100V - falownik MUST PH5548. Jak tylko robi sie jasno - obecnie ok. 7 rano falownik budzi się, a o 8 juz ok. 200W do falownika. W menu mojego falownika 01 - SOL, 05 - LBU, 10 - OSO. MUST PH5548 jest falownikiem niskonapięciowym w zakresie 60 - 145V do współpracy z magazynem 48V ( mnie 20 szt AGM 12V 100AH w układzie 48V 500Ah).
Zdjęcie dachu jeszcze sprzed kilku miesięcy, bez dodatkowych paneli.
U mnie 10 paneli połączonych szeregowo
Przesyłam zdjęcia mojej instalacji
Mnie zawsze zastanawia sprawa jak któs stwierdza, że ma super instalację fotowoltaiczną, a ja widzę 1 jakiś panel, nie koniecznie nowy, akumulator z wózka widłowego zasadowy, jakiś regulator do tego albo malutki falownik (wszystko stacjonarne), i zastanawiam się, co to ma osiagnąć? W rozmowach wychodzi, że posiadacze wręcz nie mają żadnego wyobrażenia jak to ma działać, pojęcie autokonsupcji jest abstraktem, ale oczekiwania ogromne. Przyznam się, że jak zaczynałem tę "zabawę" 2 lata temu, to kupiłem mały zestaw na 24V polski falownik 2kW i 4 AGM 12V 100Ah. No i zaczęło się. Falownik okazał się za mały, potrzeby za duże, prądy z paneli do falownika coraz większe, w końcu jak było 16 paneli po 180W, to kable z paneli do falownika zaczęły parzyć. Reasumując, jakbym na poczatku posiadał obecną wiedzę, pewnie bym zaoszczędził ok. 10tys. zł i mnóstwa roboty. Na fotkach "początki"! Błyskawicznie nastąpiły zmiany - instalacja magazynu 48V zamiast 24V, przeniesienie paneli na dach zamiast na ziemi. Na razie na dom wystarcza.
Macieju, wydaje mi się że masz ustawione ładowanie akumulatorów z sieci. Ja mam OSO, ładowanie tylko ze słońca.
Prąd ładowania z solarów masz na 60A, czy masz bank 600Ah ?
Jest tak że dopóki nie doładuje akumulatorów to inwerter nie wspomaga odbiorników i całość energii idzie z sieci przez Bypass bez wykorzystania słońca.
Więc często lepiej wolniej ładować akumulatory a więcej pompować w odbiorniki
Ja dodatkowo używam przełącznika ATS, ale to jest do użytku dla bardziej doświadczonych osób. Nie można przełączać na dużej mocy. Bo się spali rozdzielnica.
Pozdrawiam SQ5LUK.
Który to numer parametru ten OSO. co do banku to mam 500Ah